Totem Tabela Nedir?

Totem Tabela

Totem tabela, işletmelerin kullandığı bir çeşit reklam ürünüdür. Biçim, boyut, fark edilebilirlik vb. özellikleri ile öne çıkan açık hava reklamcılığı yöntemlerinden biridir. Bu nedenle işletmeler; marka, ürün veya hizmetlerini geniş kitlelere tanıtmak amacıyla bu reklam yöntemine başvurmaktadır.

Totem tabelaların kullanım alanları yaya veya araç trafiğinin yoğun olduğu bölgelerdir. Bu bölgeler genellikle şehirler arası yollar, caddeler gibi tüketicinin dikkatini çekebilecek yerlerdir. Ayrıca iş yerleri, devlet kurumları, alışveriş merkezleri, fabrikalar gibi yapıların ön tarafında fark edilebilirliği arttırmak amacıyla da tercih edilir.

Ürünün temel amaç ve işlevi hedef kitle üzerinde merak uyandırmak ve ilgili firmaya yönlendirmektir. Totem tabelanın maliyeti kısa vadede pahalı gibi gelebilir ancak uzun vadede değerlendirme yapıldığında gayet hesaplıdır.

Totem Tabela Nasıl Olmalıdır?

Totem tabela için tercih edilecek olan konum dikkatli bir şekilde belirlenmelidir. Çünkü tabela boyutu, yerleştirilecek olan alanın uzaklığına göre farklılık gösterir. Eğer yaya veya araç trafiğinin bulunduğu bölgeden uzak bir alandaysa boyutu büyük, yakın bir alandaysa küçük veya orta düzeyde olmalıdır.

Tabela, eğer uzun yıllar boyunca kullanılmak isteniyorsa kesinlikle kaliteden taviz verilmemesi gerekir. Bu demek oluyor ki, üretim aşamasında birinci sınıf kalitesinde dayanıklı ve sağlam materyaller tercih edilmelidir.

Totem tabelalar, ışıklı ya da ışıksız şekilde iki farklı konsept ile tasarlanabilir. Amaç, tüketicinin dikkatini yalnızca müşteri akışının olduğu gün içerisinde çekmek ise ışıksız tabela idealdir. Ancak bu dikkat 7/24 çekilmek isteniyorsa mutlaka ışıklı tabela tercih edilmelidir.

Son olarak, tabelanın yerleştirileceği alan uygun bir derinlikte kazılmalı, tabelanın direği emniyetli bir şekilde dikilmeli ve zemin beton dökülerek güçlendirilmelidir. Aksi takdirde fırtınalı havalarda yıkılma tehlikesi ortaya çıkar.

Totem Tabela Avantajları Nelerdir?

Totem tabela, açık hava reklamcılığı alanında önemli bir yere sahiptir. Çünkü yaratıcı veya devasa büyüklükteki tabelalarla potansiyel müşterilerin dikkati çekilir. Totem tabelaların işletmelere sağladığı yararlar aşağıda liste halinde sıralanmıştır:

 • Gösterişli görüntüsü sayesinde tüm dikkatleri üzerine çeker. Böylelikle potansiyel müşterilerin ilgisini çekerek firmaya yönlendirme yapar.
 • İşletmelerin marka bilinirliğini arttırmada önemli bir yere sahiptir.
 • Müşteriler üzerinde merak uyandırır.
 • Uzun vadede değerlendirildiğinde oldukça hesaplı ve uygun bir reklam yöntemidir.

Totem Tabela Çeşitleri Nelerdir?

Totem tabela yönteminin işletmelere sağladığı yararlar üst başlıklarda yeterince irdelenmiştir. Şimdi totem tabelanın çeşitli varyasyonlarından bahsedelim.

Günümüzde birçok tabela çeşidi vardır. Totem tabelalar da kendi içerisinde oldukça geniş bir çeşitliliğe sahiptir. Sahip olduğu çeşitlilik, işletmeler açısından müthiş fırsatlar doğurur. Bu nedenle her işletme, kurumsal kimliğine ve reklam stratejisine uygun olan tabela türünü tercih etmelidir. Totem tabelalar hizmetlerimiz aşağıda sıralanmıştır:

 • Tek Bacaklı
 • Çift Bacaklı
 • Işıklı
 • Işıksız
 • Kompozit
 • Alüminyum
 • Çelik Sac
 • Vinily Germe

Totem Tabela Üretiminde Süreç Nasıl İşliyor?

Totem tabela için bizi tercih eden müşterilerimizle bir ön görüşme düzenliyoruz. Bu görüşmede işletme ve marka hakkında kurumsal bilgiler ediniyoruz. Sonrasında bunlara en uygun tabela türü, hangi malzemelerin kullanılacağı, boyutu gibi detayları birlikte belirliyor ve üretim aşamasına geçiyoruz. Son olarak, tabelamızı yerleştirileceği bölgeye montajlayarak müşterimize teslim ediyoruz.

Totem Tabela Fiyatları

Totem tabela maliyeti, tabelanın türüne, uzunluğuna ve büyüklüğüne göre farklılık gösterir. Bu nedenle standart fiyatlandırma yapılamaz. Bizimle iletişime geçerek fiyat teklifi alabilirsiniz. Reklam hizmetlerimiz ile ihtiyaçlarınıza çözüm üretmek adına buradayız.

Bunu Biliyor Muydunuz?

Totem tabelalar, Kızılderelilerden esinlenerek ortaya çıkarılmıştır. Kızıldereliler için kutsal sayılan “T” şeklindeki totemler büyük ilgi görmüş ve zamanla ticaret yaşamında yerini almıştır. Bu “T” şeklindeki tabelalardan ilham alınarak üretimler gerçekleşmiş ve o dönemdeki biçimi bozulmadan yapılmaya devam edilmiştir.

Totem Tabela

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teklif Al

Ürün ve hizmetlerimiz için fiyat teklifi alın.