İç & Dış Mekan Yönlendirme Tabelaları

Hastane içinde kat yönlendirmesi yapan iç mekan yönlendirme tabelaları
Mayrek markasının dış mekan yönlendirme tabelaları

Yönlendirme Tabelaları Nedir

Yönlendirme tabelaları, kişilere belirli hedeflere nasıl varacaklarını gösteren ve yönlendiren tabela sistemidir.

Bu tabelalar, genel olarak bir alanda yol bulmayı sağlamak veya trafik akışını düzenlemek amacıyla kullanılır. Genellikle metin, sembol ve ok yardımı ile yön yardımında bulunurlar.

Bu tabelalar iç ve dış mekanlarda farklı amaçlara göre kullanılabilirler.

 

Dış Mekan Yönlendirme Tabelaları

Dış mekan yön tabelası, insanların gidecekleri konumları rahat bir şekilde bulmalarını sağlar. Hastaneler, üniversiteler, kamu binaları, oteller, bankalar, iş merkezleri gibi kurumsal işletmeler, yönlendirme tabelası ile müşterilerini yönlendirir.

Temel özellikleri:

Yol Gösterme: Dış mekan yönlendirme levhaları, kişileri binaların içerisinde veya etrafında yönlendirmek için kullanılır.

Otopark yönlendirme levhaları yol yönlendirme tabela sistemine örnek olarak gösterilebilir. Park alanları, ofisler, mağazalar ve otobüs duraklarında oldukça sık bir şekilde bu levhalara rastlanır.

Açık Hava Reklamcılığı: Bu levhalar aynı zamanda marka bilinirliğini yükseltmek veya etkinlikleri duyurmak amacıyla da kullanılabilir.

Çevre Bilgilendirme: Turistik bölgeler gibi büyük alanlarda kişilerin çevreyi daha iyi anlamalarına yardımcı olabilmesi adına, yönlendirme levhası kullanılabilir.

Yapı Tanıtımı: Bina gibi yapıların, tarihi ve kullanımı gibi bilgileri içeren tabelalar, yapı hakkında bilgi vermek amacıyla kullanılabilir.

Dış alanlarda kullanıldığında bu tabelalar genellikle hava koşullarına dayanıklı malzemelerden üretilirler ve uzaktan okunabilmesini sağlamak için tabela üzerindeki yazılar büyük puntolar içerir.

 

İç Mekan Yönlendirme Tabelası

İç mekan yönlendirme levhaları; bireylerin, iç mekanlarda ulaşmak istedikleri yerleri kolay bir şekilde bulmalarını sağlayan küçük ebatlardaki tabelalardır.

Hastaneler, üniversiteler, kamu binaları, okullar, bankalar, iş merkezleri, oteller ve fabrikalar olmak üzere birçok alanda kullanılmaktadır.

Temel özellikleri:

Yön Göstergeleri: Katlar arasında, farklı bölümlerde veya odalarda kişileri yönlendirmek için oklar veya işaretler kullanılır.

Kat ve Bina Haritaları: Kat yönlendirme tabelaları, binalarda, ziyaretçilerin nerede oldukları hakkında bilgi verir ve hedef konuma ulaşma konusunda yardımcı olur.

Hedefe Ulaşım Bilgisi: Belirli bir hedefe (örneğin, tuvalet, toplantı salonu) nasıl varılacağının bilgisini verir.

Acil Durum Çıkış Yolları: Acil çıkış yönlendirme levhaları, acil durumlar için güvenli çıkış yollarını gösteren tabelalardır.

Renk ve Simge Kullanımı: Hedeflere ulaşma konusunda ek bilgiler sağlamak amacıyla renk ve semboller kullanılabilir. Örneğin, bir toplantı salonunu veya bir dükkanı göstermek için belirli bir renk veya simge kullanılabilir.

 

Nasıl Olmalı?

Bu tabelalar; plastik, ahşap, metal, alüminyum gibi birçok farklı materyalden üretilmektedir. Üretimde kullanılacak olan malzemeler, müşterilerin istekleri doğrultusunda belirlenmektedir.

İç mekanda ve dış mekanda çevresel etkenler gereği farklı malzemeler kullanılır. Örneğin iç mekanlarda plastik gibi yüksek dayanıklılığa sahip olmayan materyaller tercih edilebilir. Dış mekanlarda ise alüminyum gibi dayanıklılığı yüksek materyaller tercih edilebilir.

Ürünlerin üretiminde kaliteli malzemeler kullanılması, uzun ömürlü olmalarını ve iyi bir görsel algı yaratılmasına olanak verir.

 

Yönlendirme Tabelası Fiyatları

Maliyeti, tabelanın türüne, uzunluğuna ve büyüklüğüne göre farklılık gösterir. Bu nedenle standart fiyatlandırma yapılamaz. Bizimle iletişime geçerek fiyat teklifi alabilirsiniz.

 

Süreç Nasıl İlerliyor?

Uygulamamız öncesinde, markanız hakkında kurumsal bilgiler ediniyoruz. Sonrasında kurumsal kimliğinize ve marka imajınıza en uygun tabelayı tasarlayarak hizmetinize sunuyoruz.

Yaratıcı, özgün ve nitelikli ekibimiz sizler için en iyi çalışmayı gerçekleştirerek markanızı görünür kılmaktadır. Uygulama sonrasında ihtiyaç duyduğunuz her an bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İç veya dış mekan yönlendirme tabelasına mı ihtiyacınız var?

Tabela ihtiyaçlarınızı karşılamak bizden teklif alın.