Alüminyum Etiket

Alüminyum Etiket

Alüminyum etiket, alüminyum levhalar üzerine serigrafi yaparak renk verme yöntemidir. Diğer tekniklere göre daha ekonomik ve dayanıklılığı yüksektir. Kullanılacağı yüzeye kolayca yapıştırılır. Bu etiket türünün en önemli özelliği çevresel etkenlere karşı dirençli ve uzun ömürlü olmasıdır. Farklı boyut ve kalınlıkta üretilebilir. Alüminyum etiketlerin avantajları aşağıdaki gibidir:

  • Güneş ışınlarına karşı yüksek dayanıklılığa sahiptir.
  • Kimyasal ürünler ve temizlik malzemelerinden etkilenmez.
  • Sahip olduğu renk ve parlaklığını uzun bir süre korur.
  • Nem ve yüksek ısıya karşı dirençlidir.
  • Montajı ve bakımı kolaydır.

Alüminyum Etiket Çeşitleri

Mikron Alüminyum Etiket

Mikron alüminyum etiket, özel bir alüminyum etiket çeşididir. Üretiminde kullanılan materyallerin yüksek kalitede olması uzun ömürlü olmasını sağlar. Özel bir kaplama türü ve buna uygun boyaların kullanılması ürünün kalitesini arttırır. Alüminyum üzerine yapılan baskı sonucu mürekkep, malzemeye işleyerek içerisine hapsolur. Alüminyum maddesinin gözeneklerine sıkışan boya asla silinme gibi bozulmalara yol açmaz.

Eloksallı Alüminyum Etiket

Eloksallı alüminyum (electrolytic oxidation of aluminium – alüminyumun elektrolitik oksidasyonu), son derece dayanıklı bir yüzey elde etmek için işlenmiş alüminyumdur. Eloksallı alüminyum, hammaddeden üç kat daha serttir. Paslanmaz çelik ve bakır gibi diğer metallerden %60 hafiftir. Talep edilen kalınlıkta ve renkte eloksallı alüminyum etiket uygulaması yapmaktayız.

Alüminyum etiket çözümüne mi ihtiyacınız var?

Süreç hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için bize ulaşın.