Şehir Tabelaları Nedir?

Şehir Tabelaları

Şehir tabelaları, her şehirde olması gereken önemli bir detaydır. Kimi zaman şehir giriş çıkışlarında bilgi vermek amacıyla, kimi zaman ise ulaşılması gereken yerlere yönlendirme yapmak amacıyla tercih edilen tabelalardır. Şehir girişlerinde şehrin ismini, nüfusunu ve rakımını içerir; şehir içlerinde ise yönlendirme yaparak insanların gidecekleri yere herhangi bir zorluk çekmeden gidebilmelerini sağlar.

Şehir Tabelaları Nasıl Olmalıdır?

Şehir tabelaları şehrin mimari yapısı ve dekorasyonu ile uyum içerisinde olmalıdır. Aksi bir durumda kentin dokusunu bozarak insanlar için kötü bir görsel deneyime neden olacaktır. Özellikle tarihi bir dokuya sahip şehirlerde göz ardı edilmemesi gereken bir detay olarak karşımıza çıkar. Çünkü tarihsel açıdan değerli olan bölgelerde en küçük bir dokunuş bile mevcut yapıyı derinden etkileyebilme potansiyeline sahiptir. Tarihi dokuya sahip olan alanların yanı sıra turistik bölgelerde de oldukça dikkat edilmesi gereken bir faktördür. Bu tür bölgelerde daha canlı ve ruha hitap eden tabela tasarımları kullanılmalıdır.

Bilindiği üzere şehir tabelası kamusal alanlarda kullanılır. Bu da demek oluyor ki çevrenin neden olduğu dış etkenlere karşı korunmasız bir durumda olacaktır. Dolayısıyla üretim aşamasında sağlam, dayanıklı ve paslanma gibi kimyasal etkilere karşı dirençli olan, birinci sınıf kalitesinde materyaller kullanılmalıdır. Aksi takdirde yağmur, kar, güneş ışınları gibi çevresel faktörlerden etkilenerek kısa sürede zarar görecektir.

Şehir Tabelaları Avantajları Nelerdir?

Şehir tabelaları pek çok açıdan önemli işlevlere sahiptir. Bu işlevleri sayesinde şehrin dokusu ve mimarisi ile uyum içerisinde yeni bir tarz katarken, aynı zamanda şehre ilk defa gelen turistler için tam bir yol gösterici rehber olur. Şehir tabelalarının sağladığı avantajlar aşağıda sıralanmıştır:

  • Kentin tarihi ve turistik dokusu ile uyum sağlayarak yeni bir tarz yaratır.
  • Kenti ilk defa ziyaret eden turistler ve iş insanları gibi bireylere şehri kolayca gezebilmeleri açısından yardımcı olur.
  • Şehir içlerinde daha modern bir görünüm sağlayarak kent yapısına görsel açıdan destek olur.
  • İnsanlara rakım, nüfus vb. hakkında detaylı bilgiler verir.

Şehir Tabelaları Fiyatları

Şehir tabelaları maliyeti; tabelanın uzunluğuna ve büyüklüğüne göre farklılık gösterir. Bu nedenle standart fiyatlandırma yapılamaz. Bizimle iletişime geçerek fiyat teklifi alabilirsiniz.

Mayrek A.Ş. olarak tasarımını, üretimini ve montajını yaptığımız şehir tabelası ve şehir harfleri hizmetlerimiz ile globalleşen dünyada, kentinize estetik ve modern bir hava katarak, çağın gerekliliklerini yerine getirmenize yardımcı oluyoruz.

Şehir Tabelaları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teklif Al

Ürün ve hizmetlerimiz için fiyat teklifi alın.