Araç Giydirme Nedir?

Araç Giydirme

Araç giydirme reklamcılık sektörünün en etkili stratejilerinden biridir. İşletmelerin marka bilinirliğini önemli ölçüde arttırarak PR çalışmalarına destek olur. Peki bunu nasıl yaptığını biliyor musunuz?

Araç giydirmeler, markaların kurumsal kimliğini yansıtan logo gibi tasarımların, taşıtların dış gövdesine kaplanması işlemidir. Bu işlemde araca kaplanacak olan tasarım, dijital baskı yardımıyla işlenir. İşlenen tasarım araç üzerine profesyonel bir şekilde kaplanır. Ancak unutulmamalıdır ki, tüm işlemler alanında uzman personel tarafından uygulanmalıdır.

Reklam görselleri ile kaplanmış bir araç, trafikte sürekli olarak dolaşacağı için en etkili reklam yöntemlerinden biri olarak kabul edilir. Gün içerisinde on binlerce potansiyel müşteri bu aracı görecek ve reklamın etkisi altına girecektir.

Araç Giydirme Teknikleri Nelerdir?

Araç giydirme yönteminde birçok teknik vardır. İşletmelerin, bu teknikler arasından kendi ihtiyaçlarına uygun olanı seçmeleri yerinde bir tercih olacaktır. Tüm teknikler aşağıda sıralanmıştır:

  • Kapı Logosu
  • Bölgesel Giydirme
  • Komple Giydirme

Kapı logosu tekniğinde aracın kapıları kapsanacak şekilde işlem yapılır. Bu teknik genel olarak şirketler tarafından tercih edilir.

Bölgesel giydirme tekniğinde bagaj kapağı, kaporta gibi belirli bir bölge reklam görseli ile kaplanır.

Komple giydirme tekniğinde ise aracın tamamı reklamlarla kaplanır. Otobüs, minibüs, metro gibi taşıtlarda yaygın bir şekilde kullanılır.

Araç Giydirme Yönteminin Avantajları Nelerdir?

Araç giydirme, açık hava reklamcılığı kapsamında değerlendirilen, oldukça etkili bir reklam stratejisidir. Gün içerisinde on binlerce insana ulaşarak marka bilinirliği konusunda müthiş bir fayda sağlar. İlgili tekniğin avantajları aşağıda liste halinde sıralanmıştır:

  • Gün içerisinde on binlerce insana ulaşarak işletmelerin marka bilinirliğini önemli ölçüde arttırır.
  • Gezinti halinde olduğu için on binlerce potansiyel müşteriye ulaşır. Başarılı bir giydirme ile müşteri akışı sağlanabilir.
  • Göstermiş olduğu performansa göre oldukça uygun maliyetlidir.

Araç Giydirme Fiyatları

Araç giydirme işleminin standart bir fiyatlandırması yoktur. Tüm fiyatlar işletmenin ihtiyaçlarına göre değişmektedir. Detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Araç Giydirme Hizmetlerinde Neler Sunuyoruz?

Araç giydirme uygulamasından önce kurumsal kimliğiniz hakkında detaylı şekilde çalışıyor, sonrasında marka imajınıza en uygun tasarımı yapıyoruz. Yaratıcı, özgün ve deneyimli ekibimiz ile sizler için en iyi çözümü sunuyoruz. Hizmetimiz hakkında bilgi almak için tıklayın.

Araç Giydirme

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teklif Al

Ürün ve hizmetlerimiz için fiyat teklifi alın.